Vystoupení v Hradci u Novotných zrušeno

Příští pátek u Novotných se bohužel z pochopitelných důvodů neuvidíme. Co bude dál dnes nikdo neví, protože, řečeno s klasikem: „Situace na bojišti se mění každým okamžikem.“ Budeme doufat, že se věci obrátí k lepšímu a že alespoň něco z letošní sezóny dopadne.

Všechno NEJ v roce 2020!

Milí přátelé, přejeme zdraví, pohodu, veselou mysl a spoustu dobré (nejlépe bluegrassové) muziky v roce 2020. Těšíme se na třicátou první kapelní sezónu a na setkání s vámi na některém z vystoupení.

Nový kytarista

Srpnový Memoriál Honzy Macáka byl posledním vystoupením Cwrkotu s Mojmírem „Tarasem“ Ševčíkem. Na kytaru s námi hrál a bezvadně zpíval od doby, kdy Hombremu zdraví nedovolilo další aktivní působení, tedy poslední dva roky. Tarasovi patří velký dík, moc jsme si to spolu užili, mnohému se naučili, ale přece jen dojíždění až z Rakouska zmáhalo. Na postu kytaristy a zpěváka ho od letošního podzimu vystřídá Sláva Podhráský, pilně cvičíme a poprvé nás v nové sestavě uslyšíte v listopadu na festivalu Malinkej.

Jam na Pastvinách

Opět po roce se sejdeme na Pastvinách, abychom si společně zajamovali. Říkali jsme tomu vždycky Jam s Tarasem, ale od té doby, co s námi regulérně hraje, je to prostě Jam na Pastvinách. Ten letošní bude v sobotu 6. července, tentokrát v kiosku U Kapličky (nikoliv na Strahovských hradbách…). Sraz na místě mezi 18-19 hodinou.

PF 2019

Milí přátelé, přejeme veselou mysl a pohodový rok 2019, pokud možno plný dobré, to jest bluegrassové muziky. Cwrkot letos slaví třicátiny a doufáme, že se na některém vystoupení potkáme.

Změna na postu kytaristy

Letošní rok hrajeme s náhradním kytaristou Mojmírem „Tarasem“ Ševčíkem, který obětavě zaskočil za dlouhodobě nemocného Honzu „Hombreho“ Lžičaře. Hombreho stav se sice výrazně zlepšil, ale na vystupování to – po skoro roce – zdaleka není. Na nedávném jamu jsme se tak s Hombrem domluvili, že už se na trvalé angažmá necítí. Tímto tedy vítáme na postu kytaristy definitivně Tarase, který nám svým nástupem nastálo udělal obrovskou radost. Ceníme si toho o to víc, že za námi jezdí až z Rakouska. A samozřejmě velký dík patří také Hombremu, který kapelu spoluzakládal a jehož hlas byl dlouhá léta ozdobou každého našeho vystoupení.

Záskok

Hombre zůstává ve stavu nemocných a termíny prvních vystoupení se blíží, takže jsme byli nuceni hledat nějaké řešení. Trn z paty nám vytrhl starý kamarád, banjista, kytarista a znamenitý zpěvák Mojmír „Taras“ Ševčík, který zaskočí na postu lead zpěváka a kytaristy. Patří mu za to velký dík a na vystoupení s ním se těšíme.

.

PF 2018

Milí přátelé, děkujeme všem, kteří si našli cestu na některé naše vystoupení v letošním roce. Přejeme vám v roce 2018 pohodu, dobrou mysl, co nejvíc bluegrassu a hlavně zdraví. Nás bohužel opět dostihly zdravotní problémy, takže jsme museli zrušit lednová vystoupení a uvidíme dál, jak se situace vyvine.

Letní festivalová sezóna 2017 je za námi.

Letní festivalová sezóna 2017 je za námi. Byla velmi příjemná a rád bych doporučil některé akce, abyste je třeba napřesrok nevynechali. Začátkem července jsme hráli v Metylovicích, kde parta naprosto neuvěřitelných nadšenců kolem kapely Ptačoroko provozuje Bluegrassové (!) divadlo. Mají program na celé léto a určitě stojí za to některou (nejlépe všechny) akci navštívit. Velmi příjemné vystoupení bylo také na následujícím Hajnickém potlachu. Počasí trochu zlobilo, přesto přišla síla posluchačů. Na Jiráskově Hronově v srpnu jsme – podle ohlasu – snad neudělali bluegrassu ostudu. Je vždycky zajímavé (a pro nás i dost nezvyklé) hrát nebluegrassovému publiku. Stejně se vydařil i následující memoriál Honzy Macáka v Kopidlně. Následující pátek jsme si už poněkolikáté zahráli ve vinárně U Vlaďky v Novém Jičíně, kde byla – jako obvykle – úžasná atmosféra. Posledním srpnovým vystoupením byl Nová Dubnica na Slovensku, kde jsme se dočkali dokonce ovací ve stoje. Všechny tyhle akce byly po mém soudu moc příjemné a rozhodně stojí za návštěvu. Těšíme se na viděnou a slyšenou na některém z podzimních vystoupení.

Dvacátý (poslední) EWOB v Nizozemí

Poslední víkend jsme strávili v nizozemském Voorthuizenu, na dvacátém ročníku přehlídky evropských bluegrassových kapel EWOB. Během tří dnů jsme měli čtyři vystoupení, všechna se moc povedla. Leccos dobrého jsme vypili a snědli a také jsme potkali spoustu přátel a známých z celé Evropy. Bohužel to vypadá, že festival končí, důvodů je víc, hlavní asi je, že se má celý objekt, kde přehlídka probíhá, bourat. Stejně tak končí – po úctyhodných 35 letech – další holandský festival, Big Bear Festival, který celou dobu obětavě organizoval Rienk Jansen. Také jsme na něm v minulosti dvakrát hráli. Obou akcí bude škoda a organizátorům patří velký dík za znamenitou práci, kterou po léta odváděli.