Záskok

Hombre zůstává ve stavu nemocných a termíny prvních vystoupení se blíží, takže jsme byli nuceni hledat nějaké řešení. Trn z paty nám vytrhl starý kamarád, banjista, kytarista a znamenitý zpěvák Mojmír “Taras” Ševčík, který zaskočí na postu lead zpěváka a kytaristy. Patří mu za to velký dík a na vystoupení s ním se těšíme.

.

PF 2018

Milí přátelé, děkujeme všem, kteří si našli cestu na některé naše vystoupení v letošním roce. Přejeme vám v roce 2018 pohodu, dobrou mysl, co nejvíc bluegrassu a hlavně zdraví. Nás bohužel opět dostihly zdravotní problémy, takže jsme museli zrušit lednová vystoupení a uvidíme dál, jak se situace vyvine.

Letní festivalová sezóna 2017 je za námi.

Letní festivalová sezóna 2017 je za námi. Byla velmi příjemná a rád bych doporučil některé akce, abyste je třeba napřesrok nevynechali. Začátkem července jsme hráli v Metylovicích, kde parta naprosto neuvěřitelných nadšenců kolem kapely Ptačoroko provozuje Bluegrassové (!) divadlo. Mají program na celé léto a určitě stojí za to některou (nejlépe všechny) akci navštívit. Velmi příjemné vystoupení bylo také na následujícím Hajnickém potlachu. Počasí trochu zlobilo, přesto přišla síla posluchačů. Na Jiráskově Hronově v srpnu jsme – podle ohlasu – snad neudělali bluegrassu ostudu. Je vždycky zajímavé (a pro nás i dost nezvyklé) hrát nebluegrassovému publiku. Stejně se vydařil i následující memoriál Honzy Macáka v Kopidlně. Následující pátek jsme si už poněkolikáté zahráli ve vinárně U Vlaďky v Novém Jičíně, kde byla – jako obvykle – úžasná atmosféra. Posledním srpnovým vystoupením byl Nová Dubnica na Slovensku, kde jsme se dočkali dokonce ovací ve stoje. Všechny tyhle akce byly po mém soudu moc příjemné a rozhodně stojí za návštěvu. Těšíme se na viděnou a slyšenou na některém z podzimních vystoupení.

Dvacátý (poslední) EWOB v Nizozemí

Poslední víkend jsme strávili v nizozemském Voorthuizenu, na dvacátém ročníku přehlídky evropských bluegrassových kapel EWOB. Během tří dnů jsme měli čtyři vystoupení, všechna se moc povedla. Leccos dobrého jsme vypili a snědli a také jsme potkali spoustu přátel a známých z celé Evropy. Bohužel to vypadá, že festival končí, důvodů je víc, hlavní asi je, že se má celý objekt, kde přehlídka probíhá, bourat. Stejně tak končí – po úctyhodných 35 letech – další holandský festival, Big Bear Festival, který celou dobu obětavě organizoval Rienk Jansen. Také jsme na něm v minulosti dvakrát hráli. Obou akcí bude škoda a organizátorům patří velký dík za znamenitou práci, kterou po léta odváděli.

Nové album A BETTER WAY

Naše zbrusu nové, v pořadí sedmé CD je na světě. Během druhého únorového víkendu jsme ho nahráli v improvizovaném studiu v objektu mateřské školky v Novém Jičíně. Školku provozuje Iva Brandejsová, manželka našeho banjisty a za poskytnutý luxusní azyl – včetně plnění bříšek nahrávajících umělců – jí patří velký dík. Další velký dík patří Honzovi Mácovi, který to celé nahrával a následně – s trpělivostí až nebeskou – míchal a masteroval. Těžko bychom asi hledali spřízněnější duši, Jeník z nás dostával maximum, ovšem vždy s vědomím limitů, které my lidoví hudebníci prostě máme. Poděkování rovněž patří kolektivům závodů vyrábějících whisky Tullamore Dew a pivo Bernard, oba produkty nás provázely celé nahrávání. Minulou středu nám vylisované CD dorazilo, takže jsme hned několik desítek prodali na víkendovém zájezdu do Holandska a doufáme, že se bude líbit i u nás. Případné zájemce odkazujeme na naše koncerty, kde si CD budou moci zakoupit a hlavně si poslechnout většinu skladeb v živém provedení.

Příjemný večer v Poličce

V sobotu jsme si to v Poličcce v Divadelním klubu moc užili. Velmi příjemné prostředí, znamenitý zvuk, spousta kamarádů a známých a bezvadné publikum. Pivo bylo vynikající, stejně jako utopenec, škoda, že jsme museli domů. Vypadalo to na pěkný jam. Podobná místa je třeba střežit jako oko v hlavě a podporovat, co to jen jde. To znamená hlavně chodit, chodit a ještě jednou chodit na každou akci.

Nahrávání nového CD

Druhý únorový víkend jsme se v Bludovicích věnovali nahrávání našeho sedmého alba. Velký dík zaslouží všichni, kdo nám drželi palce, pomáhali nebo nás inspirovali. Obzvláštní poděkování pak zaslouží: Honza Máca jako mistr zvuku a laskavý kritik našich hudebních výkonů; má milá švagrová Ivuška za znamenitou péči o naše bříška; zaměstnanci pracovníci palírny Tullamore Dew a Stanislav Bernard za výrobu nápojů, které nám po celou dobu nahrávání dodávaly odvahu a přinášely pohodu. Teď se bude chvilku míchat, vyrábět obal a lisovat a někdy v květnu by CD mohlo být na světě.

Všechno NEJ v roce 2017!

Přejeme všem bluegrassovým fandům krásné vánoční svátky, veselý Silvestr a nebolavý 1. leden 2017. K tomu samozřejmě zdravíčko i pohodu po celý příští rok a fůru dobré, pokud možno bluegrassové muziky. Díky za podporu a těšíme se na viděnou na některém našem koncertu.

Zlátnoucí listí

V sobotu 22.10.jsme byli jako host pozváni na padesátý (!!!) ročník festivalu Zlátnoucí listí do Suchého Dolu u Police nad Metují. Celou akci pořádá místní, dnes už legendární kapela Kamarádi osady 5 (KO5). Moc jsme se těšili, do Police jsme jezdívali před třiceti lety sbírat první bluegrassové rozumy k Milanovi Leppeltovi, který s KO5 také jeden čas hrával. Těšili jsme se na staré kamarády (kterých jsme potkali spoustu), na výbornou muziku (znamenitý výkon předvedli oba další hosté, kapela Petrovští, která měla svou premiéru a výborně sezpívané Damtrio) a snad jsme také přispěli svým dílem ke zdárnému průběhu večera před narvaným sálem. Získat i jen židli bez výhledu na pódium bylo zhola nemožné. S ošklivým kašlavým moribundusem jsme zdárně bojovali pomocí zdravých (převážně zelených) lihovin a samozřejmě se také vydatně vzpomínalo. Už potolikáté jsem si uvědomil, jak úžasné je, když někde funguje takovou dobu a na tak znamenité úrovni místní kapela a jak je tohle podhoubí pro tu naši muziku důležité. Děkujeme za pozvání a přejeme KO5 (průměrný věk členů kapely je 69 let!!!) fůru dobré muziky a dalších podobných akcí!

Letní festivalová sezóna pomalu končí.

Letní festivalová sezóna pomalu končí, letos byl jeden festival hezčí než druhý, hojná návštěvnost a hlavně všude přálo počasí. Poprvé jsme si minulý víkend zahráli na Bluegrass Jamu na místech, kde se konával legendární festival Mandolin Party, organizátoři mi říkali, že dokonce hrajeme před původními kulisami, které nedávno našli. Milá komorní akce s dobrým místním pivem, takže neděle byla trochu těžší. Jamovalo se poměrně dlouho a kromě piva byli jamující důkladně napájení i silnějšími druhy alkoholických nápojů… tímto děkujeme organizátorům za pozvání a napáječům za jejich úsilí o výrobu veselých muzikantů.!–:–>